Gülümsemeni düzelt, özgüvenini arttır!

Nasıl göründüğünüz ve bu görüntü hakkında ne hissettiğiniz yaşam kalitenizde önemli bir rol oynar. Eğri dişler veya uygun ilişki içerisinde olmayan çeneler sebebiyle kendinizi cazibe siz hissettiğiniz zamanlarda; sıkılgan olabilir, konuşurken veya gülerken ağzınızı kapatabilir, gülmekten çekinebilir veya yüz görünümünüzü saklamaya çalışabilirsiniz.

En iyiyi elde etmek için asla çok geç değildir!

Dişleri ve çevre dokuları sağlıklı olan erişkinler için ortodontik tedavi mümkündür. Günümüzde, bu tedavinin yaşam boyu sağlayacağı avantajlardan yararlanan yetişkin hastaların sayısı hızla artmaktadır. Bu insanlar hayatlarının geri kalanını, sağlıklı ve çekici bir gülümsemenin sağladığı özgüvenle geçirmeyi tercih eden kişilerdir.

Ortodontik problem asla ihmal edilmemelidir!

Aksi halde sorun daha da artar. Çapraşık dişleri temizlemek daha zordur. Zaman geçtikçe, çapraşıklık nedeniyle diş çürükleri dişeti hastalıkları ve hatta diş kaybı bile meydana gelebilir

Bozuk kapanışlar aynı zamanda diş yüzeylerinin anormal aşınmasına, çiğneme bozuklukları ile destek kemik ve dişeti dokularında zarara yol açabilir, çene ekleminde sorunlara sebep olabilir.

Braketler hayat tarzınıza uyacak mı?

Ortodontik tedavinin temel taşı olan braketler yaşam tarzınızı olumsuz etkilemez. Fotoğraf çektirebilir, sosyal ortamlarda rahatlıkla yemek yiyebilir, öpüşebilir, hatta şarkı bile söyleyebilirsiniz. Dahası üflemeli müzik aletleri bile çalabilirsiniz!

Ortodontistiniz size braket çeşitlerini söyleyecek ve seçimi siz yapacaksınız!

Günümüz teknolojisinde ortodontik tedavide kullanılan metal braketler eskisine göre çok daha küçüktürler. Şeffaf malzemeden yapılmış braketler ise çok daha az belirgindir. Ancak tüm bunlara rağmen ortodontik tedaviniz sırasında braketlerin hiçbir şekilde gözükmesini istemiyorsanız o halde dişlerin arka yüzeylerine uygulanan “lingual braketler“ sizin için uygun olacaktır! Tüm bu seçeneklerin dışında bazı vakalarda hasta tarafından takıp çıkartılabilen şeffaf plaklar da günümüzde erişkin vakaların ortodontik tedavisinde kullanılmaktadır.

Tedavi maliyeti her zamankinden daha uygun, tedavi süreleri düşündüğünüz kadar uzun değil!

Ortodontik tedavinin süresi, problemin ciddiyeti ve karmaşıklığı ile ilgili olarak değişmekle birlikte; tedaviler kullanılan yeni teknikler ve gelişen teknoloji sayesinde eskiye oranla çok daha kısa sürede bitmektedir. Yapılan bir araştırmada Türk kadınının kuaför masrafının aynı uzunluktaki ortodontik tedaviden daha fazla tuttuğu hesaplanmıştır! Ortodontik tedavi ile kazanacağınız sağlıklı ve mutlu gülümsemenin hayat boyu sağlayacağı avantajları göz önünde bulundurduğunuzda harcadığınız paranın karşılığını gerçekten aldığınızı göreceksiniz.

Her yaşta harika bir duygu!

Braketleri düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen gençler olsa da, bugün çok sayıda yetişkin rahatsız edici gülümsemeyi düzeltmek için tedavi görüyor. Ortodontik tedavi ile diş sağlığınızı düzeltebilir, yüz görünümünüzü daha iyiye götürebilir ve özgüveninizi arttırabilirsiniz. Çoğu kez hastalar daha tedavi tamamlanmadan önce bile kendilerini daha özgüvenli hissederler. Dişlerinizin düzeldiğini, gülümsemenizin daha iyi göründüğünü fark ettikçe kendinizi daha iyi hissedecek, çekici bir gülümseme ile meslek hayatınıza ve kişisel ilişkinize daha güvenle bakabileceksiniz.